Meme Büyütme Ameliyatları | Prof. Dr. Halil İbrahim Canter

Meme Büyütme Ameliyatları

Meme Büyütme


Meme büyütme ameliyatları 1900’lü yıllarda ABD’de silikon protez teknolojisinin gelişmesi ve meme protezi olarak kullanılmasıyla başlamıştır. Sonraki yıllarda ihtiyaca binaen ve protez üretim teknolojindeki gelişmeye de paralele olarak daha dayanıklı ve hastaların ihtiyaçlarına daha iyi cevap veren protezler üretilmeye başlanmıştır.


Hastalar arasında yapılan anketler meme büyütme ameliyatlarının hasta memnuniyetinin en yüksek olduğu cerrahi işlem olduğunu ortaya koymaktadır.

Meme Büyütme Fiyatları


Meme büyütme ameliyatları esnasında memeye hacim kazandırılırken aynı zamanda şekli de düzeltilir. Hastaların istekleri ve vücut yapıları (boyu, kilosu, göğüs kafesinin çekli ve çapı, meme dokusunun miktarı ve kalitesi, cilt yapısı) farklı olduğundan ihtiyaç duydukları protezler de farklılık gösterir. Meme büyütme ameliyatlarında en belirleyici etken uygulanacak protezin hacmi olarak düşünülse de günümüzde aynı hacimde ancak farklı taban alanlarına, farklı yüksekliklere ve farklı şekillere sahip protezler vardır. Seçenek sayısının artması kişiye uyan protezin seçilebilmesi için imkanları arttırsa da uygun protezin seçilmesi klinik tecrübe gerektirmektedir.

Sıkça Sorulan Sorular